Jakie oprogramowanie XProtect nadaje się do zarządzania dużą liczbą lokalizacji?

Jakie oprogramowanie XProtect nadaje się do zarządzania dużą liczbą lokalizacji?

Wiele instytucji, organizacji i dużych przedsiębiorstw działa na bardzo szeroką skalę, przez co zwykle posiadają po kilka punktów rozmieszczonych w różnych lokalizacjach. W takim wypadku zainstalowany monitoring wizyjny musi dobrze spełniać swoją rolę, zapewniając niezbędne zasoby i zabezpieczenia w celu utrzymywania wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Mianowicie powinien posiadać scentralizowane zarządzanie dla wszystkich punktów, które pozwala monitorować i wykrywać incydenty związane z bezpieczeństwem w całej infrastrukturze, by móc zdalnie zareagować na każdy z nich jednocześnie lub osobno. Taka ściana monitoringu wymaga zaawansowanych rozwiązań i wysokich parametrów, dlatego też może być obsługiwana przez najlepsze systemy nadzoru wideo, w tym właśnie XProtect Corporate. Sprawdź, jakie dokładnie możliwości oferuje dana wersja produktu Milestone.

Oprogramowanie XProtect Corporate w sam raz dla dużych firm i instytucji

XProtect Corporate to wersja oprogramowania do zarządzania monitoringiem wizyjnym oparta na najwydajniejszym silniku z prędkością nagrywania co najmniej 3,1 Gb/s dla przedsiębiorstw prowadzących działalność w wielu lokalizacjach.

Umożliwia sprawowanie całodobowego nadzoru nad kilkoma instalacjami z jednego scentralizowanego miejsca w czasie rzeczywistym, gdzie tylko uprawnieni użytkownicy mogą korzystać z interfejsu. Oprogramowanie to dostarcza wbudowane rozwiązania, takie jak ściana wideo, która umożliwia pracownikom natychmiastowo reagować na występujące incydenty w wybranej lokalizacji. Ponadto ułatwia ich obsługę, gdyż system jest w stanie sam powiadomić pracowników o zaistnieniu sytuacji mogącej wymagać interwencji.

To profesjonalne rozwiązanie zaprojektowane przez ekspertów dla obiektów, wymagających szczególnej ochrony np. lotnisk, stacji kolejowych, stadionów i innych instytucji federalnych na całym świecie. XProtect Corporate bazuje na innowacyjnej technologii gwarantującej maksymalną wydajność sprzętu bez względu na ilość zastosowanych kamer.

Stąd też jest idealnym oprogramowaniem do obsługi systemu nadzoru wideo pod kątem wykorzystania wielu serwerów oraz nieograniczonej liczby urządzeń i lokalizacji. Co więcej odpowiada na oczekiwania każdego obywatela Unii Europejskiej, ponieważ uzyskał certyfikat zgodności EuroPriSe z RODO. Co potwierdza, że wszystkie przeprowadzane w systemie operacje na materiale wideo spełniają obowiązek ochrony danych osobowych.

Najważniejsze funkcje Milestone XProtect Corporate

Do najważniejszych funkcji oprogramowania XProtect Corporate zaliczamy:

  • wysokie standardy bezpieczeństwa sieciowego – dostęp do zarejestrowanych materiałów wideo mają tylko autoryzowani użytkownicy. W dodatku dane są zaszyfrowane i podpisane cyfrowo, więc zachowana jest ich autentyczność pochodzenia a zarazem integralność treści. Wobec czego nie ma możliwości wprowadzenia nieautoryzowanych modyfikacji,
  • całkowicie zintegrowana ściana monitorów – z centralnego punktu można przeglądać przechwycony obraz z kamer w rozproszonych lokalizacjach i jednocześnie zarządzać kilkoma systemami, a to wszystko w czasie rzeczywistym,
  • centralne urządzenie w Milestone Interconnect – pozwala koordynować działania w kilku lokalizacjach jednocześnie przez wyznaczone miejsce, w którym znajduje się główne centrum zarządzania,
  • kilkuetapowe przechowywanie wideo i pielęgnacja danych – w razie przestępstwa czy innego wydarzenia materiały, które zarejestrowały daną sytuację mogą być przechowywane znacznie dłużej od innych w systemie,
  • aktywne monitorowanie systemu – zapewnia nieprzerwaną działalność online, dzięki obsłudze awaryjnych urządzeń nagrywających i pamięci masowej.