Integracja wtyczki 2N Access Commander z Milestone XProtect

Integracja wtyczki 2N Access Commander z Milestone XProtect

Oprogramowanie Milestone XProtect to otwarta platforma do profesjonalnego zarządzania monitoringiem wizyjnym zainstalowanym w dowolnym rodzaju obiekcie. Może to być instytucja federalna, lotnisko, stadion, zakład produkcyjny, sieć handlowa, parking, mała firma czy nawet prywatny dom z nieograniczoną liczbą kamer.

System Milestone umożliwia w prosty sposób zwiększyć ochronę dóbr i jednocześnie bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynku. Ponadto pozwala integrować zewnętrzne aplikacje do kontroli dostępu, zliczania osób i analityki wideo, dzięki czemu użytkownicy mogą dopasować oprogramowanie do własnych potrzeb. Na uwagę zasługuje przede wszystkim rozwiązanie dostarczone przez 2N Telekomunikace, czyli lidera w branży domofonów i interkomów IP.

Czym jest wtyczka 2N Access Commander?

2N Access Commander to wtyczka, która została zaprojektowana w celu zachowania ścisłej kontroli nad bezpieczeństwem obiektu, gdzie zainstalowany jest monitoring wizyjny i inne urządzenia, wykorzystujące systemowe zabezpieczenia danych uwierzytelniających. Dedykowana jest dla oprogramowania do zarządzania wideo – Milestone XProtect, dzięki czemu umożliwia wykorzystywać przechwycony materiał w czasie rzeczywistym do rozwiązywania problemów w zakresie zachowania kontroli nad bezpieczeństwem.

Ogólnie rzecz biorąc to właśnie wtyczka 2N Access Commander zabezpiecza i zarządza dostępem wielu punktów wejścia i wyjścia w budynku, a także łączy je z innymi systemami, aby stworzyć pełną dokumentację udzielonych dostępów dla konkretnej osoby, bądź optymalną mapę i ścieżkę w przypadku nagłego incydentu.

Dlaczego warto zdecydować się na integrację domofonów 2N z oprogramowaniem XProtect?

Zgodnie z powyższym, wtyczka 2N Access Commander jest naprawdę przydatna w głównym oprogramowaniu XProtect, gdyż wzbogaca jego interfejs o zdarzenia dostępu, stany drzwi i informacje o użytkownikach kart. To właśnie ona łączy wszystkie domofony lub interkomy w zainstalowanej wcześniej sieci monitoringu, która przechwytuje obraz z kamer na żywo.

W ten sposób mamy większe możliwości identyfikacji osób przebywających aktualnie na miejscu, a mianowicie gdy podejrzana osoba uruchomi alarm przy konkretnym punkcie wejścia – zostaje szybko powiązana z pozostałym materiałem wideo. To pozwala operatorowi szybko przeszukać i przeanalizować materiał, by móc podjąć odpowiednie kroki bez narażenia innych osób.

Co więcej operatorzy systemu XProtect mogą na bieżąco monitorować i kontrolować przełączniki urządzeń typu domofon lub czytnik 2N z poziomu mapy w podstawowym interfejsie użytkownika. Otrzymują oni również dane, które świadczą o stanie drzwi, czyli ich otwarciu za pomocą siły, zbyt długim otwieraniu czy całkowitej utracie połączenia. W efekcie mogą z jednego miejsca zablokować całą ścieżkę dla przestępcy, bądź przytrzymać wszystkie punkty otwarte w przypadku ewakuacji. Na uwagę zasługuje też fakt, że wtyczka 2N Access Commander obsługuje wiele poświadczeń dostępu, w tym mobilne, RFID, PIN, odcisk palca i tablicę rejestracyjną pojazdu.