Co daje połączenie oprogramowania XProtect z LenelS2?

Co daje połączenie oprogramowania XProtect z LenelS2?

Oprogramowanie XProtect to ceniona platforma do zarządzania systemami wizyjnymi, która pozwala na szereg integracji zwiększających funkcjonalność w zakresie bezpieczeństwa fizycznego. Do jego najpopularniejszych wtyczek kontroli dostępu, nadzoru wideo i jednocześnie uwierzytelniania należy produkt OnGuard firmy LenelS2. Rozwiązanie to umożliwia bezproblemową współpracę ze wszystkimi systemami XProtect, w tym przesyłania strumieniowego wideo i zdarzeń z rejestratora prosto do klienta OnGuard. Sprawdź, na czym dokładnie polega ta integracja.

Co wyróżnia rozwiązanie LenelS2 dla monitoringu wizyjnego?

LenelS2 zapewnia wiele profesjonalnych produktów wykorzystujących potężne technologie do obsługi interfejsów systemowych innych firm, zajmujących się ochroną i bezpieczeństwem fizycznym. W zależności od wybranego produktu rozszerza on jego możliwości według indywidualnych potrzeb właściciela budynku. Dzięki czemu do użytkowanego systemu zarządzania VMS można wdrożyć opcję chmury, sztucznej inteligencji czy cyberbezpieczeństwa.

Co więcej lider LenelS2 specjalizuje się w wytwarzaniu produktów dopasowanych do stale rozwijającego się środowiska, przez co oferuje najnowsze zabezpieczenia o wysokiej skuteczności na powszechne ataki. Oprócz tego gwarantuje bogaty interfejs użytkownika, w którym ujednoliceniu zostają poddane informacje i usługi potrzebne do ochrony ludzi lub cennych zasobów w budynku. W efekcie opracowane przez niego sposoby pomagają zachować bezpieczeństwo osób oraz nadzorować ich produkcyjność w czasie rzeczywistym.

Wyróżnić należałoby także bezdotykowy dostęp, wyskakujące powiadomienia o kontaktach i innych sytuacjach na żywo, nawigację budynku, upoważnienia określonych pracowników do inicjalizowania blokad czy tworzenie ścieżek do zasobów, bez narażania bezpieczeństwa organizacji. Z tego też powodu użytkownicy otwartej platformy XProtect decydują się często na integrację konkretnego produktu do kontroli dostępu fizycznego – OnGuard.

Czym jest OnGuard?

OnGuard to system dostępu fizycznego, który bezproblemowo współpracuje z oprogramowaniem XProtect. Wspólnie tworzą kompleksowe rozwiązanie wideo z ujednoliconą kontrolą dostępu o nieograniczonej skalowalności. LenelS2 umożliwia otwartą integrację niezależnie od wielkości danej organizacji, dzięki czemu spełnia oczekiwania i potrzeby systemu monitoringu wizyjnego dla wielu branż.

Obecnie system OnGuard cieszy się zaufaniem na całym świecie, gdyż zapewnia skuteczną ochronę określonych obszarów przed nieautoryzowanym dostępem. Może on obejmować różnego rodzaju zamki do drzwi i bramy bezpieczeństwa wewnątrz lub na zewnątrz budynku. W ten sposób udziela wyłącznie dostępu osobom, które istotnie posiadają uprawnienia do danego zasobu. To jednak nie wszystko, co możemy otrzymać poprzez integrację produktu LenelS2 OnGuard z oprogramowaniem XProtect.

Integracja OnGuard LenelS2 z oprogramowaniem XProtect

Klient OnGuard pozwala bowiem wyświetlać cały przechwycony materiał wideo i zdarzenia z rejestratora Milestone XProtect. W dodatku łączy on całe działanie otwartej platformy z doskonałą skalowalnością systemu LenelS2, wskutek czego otrzymujemy jedno płynne rozwiązanie, w którym automatycznie zestawiane są alarmy i zdarzenia z obrazu. To z kolei wpływa na wydajność operatorów monitoringu wizyjnego, gdyż są w stanie szybciej reagować z poziomu jednego interfejsu użytkownika i przede wszystkim mają większą świadomość sytuacyjną.

Oprócz tego wtyczka OnGuard dostarcza zupełnie nowe możliwości analityczne, a w przypadku zdarzenia wymagającego natychmiastowej interwencji, ułatwia podejmowanie decyzji na podstawie interaktywnych map i planów pięter. Oczywiście bierze ona również udział w tworzeniu ulepszonych raportów i audytów, które wpływają na lepszą wizualizację danych, w celu uzyskania użytecznych spostrzeżeń na przyszłość.