Zalety otwartej platformy XProtect

Zalety otwartej platformy XProtect

Jednym z liderów oprogramowania do zarządzania systemami wizyjnymi (VMS) jest Milestone, który opracował otwartą platformę XProtect dostępną dla klientów na całym świecie. To naprawdę potężne narzędzie umożliwiające pracę z nieograniczoną liczbą kamer, serwerów i rejestratorów wideo (DVR), a jego rozszerzenie w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika nie stanowi żadnego problemu. Obecnie dostępnych jest kilka wersji produktu XProtect różniących się funkcjonalnością. Zanim jednak skupimy się na jego poszczególnych wersjach sprawdźmy, dlaczego warto postawić właśnie na to oprogramowanie od producenta Milestone.

Niezwykła kompatybilność i możliwość dalszych rozszerzeń

Wybór otwartej platformy XProtect to dobra inwestycja, bowiem stale rozwija się pod kątem przyszłych rozwiązań, dzięki czemu użytkownicy mogą liczyć na innowacyjne rozszerzenia, w tym narzędzi i aplikacji zwiększających możliwości systemu. Obecnie system bazuje na szeregu dostępnych aplikacji oferujących najlepsze taktyki analityczne i biznesowe, przez co jest idealny nie tylko do zarządzania materiałem wideo.

Innym atutem wykorzystania produktu XProtect jest kompatybilność, która umożliwia swobodne łączenie i dopasowywanie sprzętu od innych producentów do tworzonej sieci monitoringu. To pozwala działać zgodnie z indywidualnymi potrzebami i dostępnym budżetem, będącym niekiedy sporą przeszkodą na drodze kupna nowych urządzeń – kamer, serwerów, routerów, przełączników sieciowych, czy zapasowych zasilaczy.

Umożliwia szerokie zastosowanie nadzoru wideo

Oprogramowanie XProtect dostarcza pełny zestaw narzędzi do zarządzania wideo zarówno w czasie rzeczywistym, jak i zarchiwizowanym materiałem w bazie. Oprócz tego przechwytuje ważne informacje z innych podłączonych urządzeń do sieci monitoringu, a nawet sam obraz z pulpitu komputerów.

To daje nam spore możliwości wykorzystania systemu XProtect w obiekcie, a mianowicie może nadzorować szkolenia, produkcję, procesy logistyczne, dostawy, roszczenia ubezpieczeniowe, niebezpieczne środowiska i wiele innych procedur pracowniczych. W rezultacie otrzymujemy naprawdę skuteczny monitoring, zapewniający wyższą wydajność, produktywność, bezpieczeństwo i jednocześnie elastyczne wdrażanie.

Zaawansowane wersje oprogramowania XProtect

Pragniemy zaproponować Państwu cztery wersje oprogramowania XProtect, które oferują już całkiem sporą funkcjonalność w porównaniu do jego podstawowej wersji próbnej.

XProtect Express, XProtect Professional, XProtect Expert i XProtect Corporate to produkty, do których wymagana jest licencja bazowa i licencja na kanał. Ostatni z nich dostarcza najbardziej zaawansowaną platformę łączącą wszystkie funkcje i narzędzia pozostałych wersji. Stąd też dedykowana jest dla najbardziej wymagających klientów posiadających wielooddziałowa organizację. W ten sposób będą mogli zbudować monitoring wizyjny w oparciu o nieograniczoną ilość kamer w wielu lokalizacjach.

XProtect Expert to także bardzo zaawansowane oprogramowanie, lecz nie wspiera ono funkcji Milestone Interconnect, która umożliwia systemowi łączyć się z wieloma rozproszonymi geograficznie instalacjami XProtect. Natomiast wersja Professional idealna jest dla średnich firm, a pakiet Express to przystępne ekonomiczne rozwiązanie do analizy obrazu i integracji z kontrolą dostępu przy pracy na jednym serwerze.