Zalety systemu nadzoru wizyjnego Milestone

Zalety systemu nadzoru wizyjnego Milestone

Dzisiaj instalowanie monitoringu w instytucjach, obiektach użyteczności publicznej, zakładach pracy i prywatnych domach jednorodzinnych to niemal konieczność. Albowiem to właśnie dzięki niemu można zwiększyć bezpieczeństwo, wydajność i przede wszystkim jakość życia całego naszego społeczeństwa. Stąd z systemów do nadzoru wizyjnego już nie korzystają tylko duże firmy, ale także zwykli obywatele.

Jednym z nich jest system Milestone XProtect oparty na otwartej platformie, która pozwala szerokiemu gronu programistów zmieniać funkcjonalności oprogramowania, ulepszając rozwiązania zabezpieczeń do nadzoru nad obiektem. Obecnie stosuje go już ponad 100 tys. użytkowników na całym świecie! Dowiedz się zatem, z jakich korzyści czerpią użytkownicy systemu Milestone.

Szerokie zastosowanie systemu nadzoru wizyjnego Milestone

Oferowany system nadzoru wizyjnego XProtect od firmy Milestone można wykorzystać nie tylko w celu zachowania wysokiej wydajności, funkcjonalności i bezpieczeństwa obiektów, ale także w szkoleniu, zapewnieniu jakości kontroli produkcji, logistyki, dostaw, stanów zapasów, roszczeń ubezpieczeniowych, procedur pracowniczych czy nawet strzeżenia niebezpiecznych środowisk.

Wysoka kompatybilność produktów XProtect Milestone

Niezwykle ważną cechą wyróżniającą system Milestone XProtect spośród innych systemów jest to, że umożliwia obsługiwać niezwykle szeroki wybór sprzętu sieciowego innych producentów w tym kamer, routerów, przełączników sieciowych, wideoserwerów i rejestratorów NVR. Dzięki temu każdy może swobodnie dobierać i łączyć sprzęt różnego pochodzenia według własnego uznania. Możliwość ta jest szczególnie przydatna, gdy użytkownik jest mocno ograniczony ze względu na budżet.

Łatwy dostęp do interfejsu Milestone z każdego miejsca

System nadzoru wizyjnego Milestone oprócz potężnego interfejsu zadaniowego na komputerze oferuje darmową aplikację na smartfon lub tablet. Aplikacja mobilna umożliwia eksportować i oglądać obraz na żywo podczas naszej nieobecności w budynku. W ten sposób każda osoba posiada z dowolnego miejsca stałą kontrolę nad monitoringiem zainstalowanym w jednym, bądź wielu różnych lokalizacjach.

Nieograniczona instalacja ilości kamer

Produkty Milestone są łatwo skalowalne, tak więc ilość podłączonych kamer nie stanowi dla nich większego problemu. W każdej chwili podstawową wersję XProtect można zmienić na wyższy pakiet, w którym można pozwolić sobie na dowolną liczbę punktów monitoringu podpiętych do systemu. Dotyczy to wersji XProtect Professional, XProtect Enterprise, XProtect Expert i XProtect Corporate.

Elastyczna oferta oprogramowania

Oprogramowanie XProtect firmy Milestone dzieli się na kilka wersji produktów różniących się funkcjonalnością. Podstawowe wersje posiadają opcje, które wystarczają dla osób prowadzących małe firmy, a zaawansowane skierowane są bardziej do zarządzania wieloserwerową instalacją znajdującą się w wielu lokalizacjach. W efekcie każdy użytkownik może znaleźć system nadzoru wizyjnego, odpowiadający na jego aktualne potrzeby. Natomiast w przypadku rozszerzenia działalności wszystkie produkty Milestone XProtect można łatwo rozszerzyć o dodatkowe funkcje.

Możliwość aktualizacji i doskonalenia systemu bezpieczeństwa

Wybierając otwartą platformę Milestone można korzystać z szerokiego wachlarzu nowych rozwiązań, pojawiających się na rynku. Pozwala to na bieżąco aktualizować i zwiększać funkcjonalność danego systemu nadzoru wizyjnego, by podnieść poziom bezpieczeństwa w oparciu o dynamicznie rozwijającą się technologię.

Prosta obsługa

Cała obsługa monitoringu wizyjnego w jednym lub wielu obiektach odbywa się poprzez jeden przygotowany interfejs użytkownika. W ten sposób system zapewnia wydajny i zdecydowanie łatwiejszy dostęp do wszystkich materiałów wideo z jednego miejsca. Co więcej firma Milestone dostarcza użytkownikowi bezpłatne szkolenia e-learningowe w 5 językach, dzięki którym można we własnym tempie poznać działanie całego systemu.

Nieskończenie wiele integracji

Otwarta platforma Milestone posiada dostęp do ponad 500 partnerów, przez co system oferuje przeróżne aplikacje gotowe do zainstalowania. Integracje i instalowanie dostępnych aplikacji zwiększają możliwości posiadanego systemu do nadzoru monitoringu wizyjnego. Ponadto na platformie znajduje się specjalne narzędzie MIP Software Development Kit za pomocą którego można stworzyć własne rozwiązanie zgodne z indywidualnymi potrzebami użytkownika.