Dostępne wersje oprogramowania XProtect

Dostępne wersje oprogramowania XProtect

Jednym z najpopularniejszych programów do zarządzania wideo rejestrowanego przez kamery jest Milestone XProtect (VMS). Zapewnia on innowacyjne rozwiązanie, które łączy oprogramowanie i sprzęt do nadzoru w jeden spójny system o wysokiej wydajności klasy serwerowej.

Z jego pomocą można skutecznie zarządzać monitoringiem w domu i pracy, zwiększając poczucie bezpieczeństwa. Milestone XProtect zyskał zaufanie wielu użytkowników na całym świecie, z czego już ponad 500 000 obiektów korzysta z tego właśnie oprogramowania.

W odpowiedzi na różne potrzeby klientów oprogramowanie XProtect zostało przygotowane w kilku wersjach – Essential, Express, Professional, Expert i Corporate. Każda z nich dostarcza konkretne możliwości, dzięki którym małe firmy mogą zainwestować na początku w tańszą opcję dla monitoringu złożonego tylko z kilku punktów kamer w obiekcie. Sprawdź, jakie wersje oprogramowania Milestone XProtect są dostępne i wybierz najlepszą dla siebie opcję.

XProtect Essential

To podstawowa wersja oprogramowania XProtect dostępna za darmo do pobrania na rynku. Pozwala ona podłączyć do monitoringu wizyjnego 8 kamer i pracować na pojedynczym serwerze. Idealnie sprawdza się dla mniejszych firm i osób prywatnych, które nie mają czasu na oglądanie swojego wideo 24/7. Umożliwia on podstawowy nadzór z szybkim wykonywaniem zadań.

XProtect Express

XProtect Express to płatna wersja, która różni się większą funkcjonalnością, niż podstawowa. Mianowicie pozwala obsługiwać 48 kamer podczas pracy na jednym serwerze. Poza tym doskonale sprawdza się w zarządzaniu materiałem wideo w firmach działających w jednym miejscu oraz pozwala ona monitorować obraz “na żywo”, przy integracji opcji takich jak kontrola dostępu i liczenie osób. Opcje te świetnie sprawdzają się w przypadku sklepów detalicznych i parkingów.

XProtect Professional

Oprogramowanie z licencją do zarządzania wideo IP (VMS) gwarantuje obsługę nieograniczonej liczby kamer, urządzeń a także serwerów. Stąd też wersja ta polecana jest dla średnich firm np. szkół, sieci handlowych i zakładów produkcyjnych, gdzie potrzebne są możliwości zarządzania alarmami. Dodatkowym atutem XProtect Professional jest pełny przegląd całej instalacji przy użyciu wielowarstwowych map.

XProtect Expert

Dla średnich i dużych przedsiębiorstw idealne będzie oprogramowanie XProtect Expert, które zapewnia kompleksową ochronę integralności wideo przy maksymalnej wydajności sprzętu wraz z nieograniczoną liczbą kamer, serwerów i użytkowników. Umożliwia monitorować na żywo ważne wydarzenia na stadionach dostarczając centralne zarządzanie, obsługę ściany wideo i dostęp do nagrywania awaryjnego przez serwery. W dodatku pozwala zmniejszać koszty przechowywania danych dzięki technologii kompresji wideo H.265.

XProtect Corporate

Produkt XProtect Corporate to oprogramowanie, które uzyskało certyfikat EuroPrise GDPR-ready czyli jest zgodne z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych RODO. Gwarantuje ono wysoki stopień bezpieczeństwa z szeregiem mechanizmów zabezpieczających przed atakami z zewnątrz lub wewnątrz, dlatego też jest on wykorzystywany w dużych obiektach o znaczeniu krytycznym np. na lotniskach lub w centrach miastach. Zapewnia ciągłą pracę z nieprzerwanym dostępem do obrazu, a także posiada nieograniczone możliwości rozbudowy nadzoru wizyjnego, dzięki platformie XProtect o otwartym charakterze. Oprócz tego oferuje więcej niż jeden sposób obsługi wielu lokalizacji z centralnego biura monitoringu, wskutek czego można stworzyć system o dowolnej wielkości.