Jakie oprogramowanie wybrać do monitoringu parkingu?

Jakie oprogramowanie wybrać do monitoringu parkingu?

Parking to jedno z wielu miejsc, w którym należy koniecznie zamontować monitoring wizyjny, gdyż zwiększa on poczucie bezpieczeństwa swoich klientów. To właśnie tam dochodzi do drobnych lub większych stłuczek, a nawet aktów wandalizmu, kradzieży czy napaści między samochodami. Stąd też szerokie grono właścicieli parkingów zdecydowało się zainstalować szereg kamer i użyć specjalne oprogramowanie, ułatwiające ich obsługę. Obecnie sporą popularnością cieszy się oprogramowanie XProtect Expert, które nadaje się do średnich i dużych instalacji, wymagających aktywnego monitorowania na żywo.

Co powinno posiadać oprogramowanie do nadzoru parkingów?

Monitoring parkingu pozwoli odstraszyć potencjalnych przestępców i rozwiązać wiele wypadków samochodowych, poprzez doskonały podgląd wszystkich istotnych detali w chwili zderzenia pojazdów. To jednak nie wszystko. Właściwy system do zarządzania nadzorem wideo zwiększa wydajność i dostarcza szereg przydatnych funkcji, służących do sterowania szlabanami, kasami, interkomami czy czujnikami zainstalowanymi w obiekcie. W rezultacie wszystkie ważne informacje znajdować się będą w jednym interfejsie, przez co prędkość reakcji operatora na zdarzenie staje się o wiele szybsza.

Wiele zaawansowanych systemów oferuje też w pełni zautomatyzowane operacje, które przy użyciu reguł potrafią dynamicznie wprowadzać zmiany i wydawać alarmy. To dziś bardzo pożądana funkcja, jaką można znaleźć między innymi w oprogramowaniu XProtect Expert.

Dlaczego XProtect Expert sprawdzi się przy nadzorze parkingu?

Oprogramowanie XProtect Expert to zaawansowany system oparty na otwartej platformie, który można dowolnie rozszerzyć do dużych instalacji z nieograniczoną liczbą kamer i serwerów. Dzięki temu sprawdzi się nie tylko w monitorowaniu jednego parkingu, ale też innych znajdujących się w kilku różnych lokalizacjach. Ponadto umożliwia obsługę wszystkich punktów sieci z centralnego miejsca, a sam system posiada szereg mechanizmów zabezpieczających przed atakami i nieautoryzowanym dostępem do panelu.

W przeciwieństwie do podstawowych wersji produktu XProtect zawiera on więcej funkcji przydatnych do monitorowania i dochodzenia. Oprócz tego za pomocą jednego kliknięcia można przeprowadzić integrację z aplikacjami od innych producentów. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że potrafi ściśle współpracować z metadanymi, dzięki czemu zapewnia dodatkową wartość, łącząc obraz ze współrzędnymi GPS, mapami cieplnymi, danymi dotyczącymi ruchu, numerami tablic rejestracyjnych czy rozpoznawaniem twarzy. Oczywiście to tylko mały przykład działania platformy XProtect Expert – całą funkcjonalność znajdziesz w naszej ofercie z jego specyfikacją.

Co zyskam zakładając monitoring na parkingu?

Monitoring parkingu to tak naprawdę inwestycja w przyszłość, gdyż niemal od razu przyniesie ze sobą korzyści. Do podstawowych zalet monitoringu wizyjnego zaliczamy:

  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa,
  • prosta identyfikacja sprawców uszkodzeń, bandytów i wandali,
  • większe stawki ubezpieczenia majątkowego dla parkingów strzeżonych,
  • wysoka ochrona mienia klientów,
  • zachowanie czystości na terenie parkingu,
  • mniejsze koszty związane z utrzymaniem terenu w dobrym stanie.