Oprogramowanie XProtect Corporate dla instalacji o krytycznym znaczeniu

Oprogramowanie XProtect Corporate dla instalacji o krytycznym znaczeniu

Monitoring dużych instytucji takich jak stadiony, lotniska, stacje kolejowe, metra czy dworce autobusowe są narażone na ataki terrorystyczne, wypadki i inne naruszenia prawa, które zagrażają obywatelom. Dlatego też dzisiaj wymaga się instalować go w krytycznych infrastrukturach, mających kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego. Tylko tak jesteśmy w stanie reagować na wszystkie niebezpieczne sytuacje w czasie rzeczywistym.

Wydawać się może, że największym problemem posiadania instytucji pod stałą kontrolą jest jej wielkość, gdyż potrzebuje dużej ilości sprzętu i wydajnego oprogramowania do zarządzania. To jednak nie do końca prawda. Dziś technologia rozwinęła się do tego stopnia, że wiele firm specjalizujących się w dziedzinie monitoringu wideo stworzyło profesjonalne oprogramowanie, które spełnia to wymaganie.

Jakie oprogramowanie spełnia wymagania dużych instytucji?

Aby podnieść bezpieczeństwo instytucji instaluje się monitoring wizyjny o nieograniczonej liczbie kamer, serwerów czy zalogowanych użytkowników w systemie do zarządzania wideo na żywo. Co więcej często zdarza się, że instytucja dzieli się na mniejsze punkty rozłożone po całym mieście, przez co wymaga systemu, który zapewni dobre połączenie z każdą lokalizacją w jednym wyznaczonym miejscu. Oprogramowanie XProtect Corporate doskonale sprawdzi się w takim zarządzaniu materiałem wizyjnym.

Otwarta platforma od firmy Milestone gwarantuje kilka sposobów obsługi obiektów z kilku różnych lokalizacji, przy czym dostarcza zestaw intuicyjnych narzędzi, które zostały w pełni zautomatyzowane, by potrafiły samodzielnie reagować na wykryty incydent, bez ręcznej interwencji operatora. Ta funkcjonalność pozwala zwiększyć skuteczność kontrolowania sytuacji na ścianie wideo, gdzie obraz podzielony jest na wiele osobnych części, pobierających dane z działających punktów kamer.

XProtect Corporate jako najbezpieczniejszy wybór

XProtect Corporate to najwyższa wersja produktu, która oferuje nie tylko szereg funkcji do zarządzania wideo, ale też mechanizmów zabezpieczających. W efekcie system jest wysoce odporny na zewnętrzne i wewnętrzne ataki, dzięki czemu zapewnia ciągłą pracę z nieprzerwanym dostępem do wideo. Co więcej wszystkie eksportowane materiały są dodatkowo zabezpieczane poprzez dwukierunkowe szyfrowanie oparte na certyfikatach SSL/TLS i podpis cyfrowy. To działanie ma na celu zachować autentyczność pochodzenia i integralność danych w systemie.

Inną istotną kwestią w oprogramowaniach do nadzoru monitoringu jest kontrola dostępu. Albowiem do systemu powinni mieć dostęp wyłącznie uprawnieni pracownicy danej instytucji ze ścisłym podziałem na rolę. Z tej racji, oprogramowanie XProtect Corporate umożliwia zarządzać prawami dostępu dla wszystkich pracowników i tym samym stosuje podwójne uwierzytelnienie, wskutek czego logowanie do systemu jest nadzwyczaj bezpieczne.

Pozostałe atuty oprogramowania XProtect Corporate

Niższe pakiety produkty XProtect nie posiadają tylu funkcjonalności, co wersja Corporate. W najwyższej wersji znajdziesz wbudowane rozwiązania w postaci ścian wideo, wielowarstwowych map, menedżera alarmów i zakładek, wyszukiwarki, obsługi audio, a także mechanizmu reguł, który pozwala systemowi automatycznie reagować w szybszym czasie, niż operator. W ten sposób pracownik może skupić się na innych ważnych kwestiach, bądź podjąć kolejne kroki w celu wyeliminowania problemu.