Czym są i jak wybrać najlepsze rejestratory NVR?

Czym są i jak wybrać najlepsze rejestratory NVR?

Monitoring wizyjny w firmie lub domu znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa, gdyż stale nagrywa to co się aktualnie dzieje w budynku i przyległym mu terenie. W efekcie doskonale odstrasza potencjalnych przestępców. Jednak, by móc właściwie z niego korzystać nie wystarczy kupić kilka kamer i oprogramowanie do monitoringu.

Głównym urządzeniem spajającym te oba elementy jest rejestrator NVR, który odpowiada za stałe przechwytywanie oraz rejestrowanie obrazu i dźwięku z podłączonych kamer, a także zabezpiecza zapisywane nagrania na nośnikach danych. Sprawdź zatem, czym dokładnie powinno się kierować przy wyborze takiego rejestratora NVR.

Co to rejestrator NVR?

Rejestrator NVR to urządzenie pełniące główną rolę systemu monitoringu wizyjnego. To do niego podłącza się określoną ilość kamer, w celu przechwytywania rejestrowanego materiału wideo na dyskach twardych, kartach pamięci czy płytach DVD.

Poza tym umożliwia rozszerzyć system poprzez podłączanie dysków o dużej pojemności, by zachować nagrania sprzed wielu tygodni. Dzisiaj nowoczesne rejestratory NVR pracują w trybie bezprzewodowym, czyli w środowisku sieciowym. W rezultacie transmisja danych odbywa się bez kabli, pociągniętych po całym budynku.

Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele modeli rejestratorów NVR, które odpowiadają na mniej lub bardziej wymagające potrzeby użytkowników. Dla przykładu rejestrator do domu nie musi posiadać tak wysokiej mocy i parametrów, jak ten przeznaczony do monitoringu dużego zakładu pracy lub miejsc publicznych. Z tego też powodu warto zapoznać się z podstawowymi parametrami, wpływającymi na jego działanie i cenę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rejestratora NVR do firmy lub domu?

Przed zakupem rejestratora NVR, kamery i oprogramowania do monitoringu, należy zastanowić się nad tym, jaki poziom ochrony chcemy uzyskać w danym obiekcie. W tym celu warto rozrysować cały plan budynku i terenu, umieszczając na nim punkty kamer. Pozwoli to określić ich potrzebną ilość, a także rodzaj rejestratora NVR, który będzie w stanie obsługiwał całą sieć.

Do podstawowych kwestii związanych z kupnem rejestratorów NVR dla przedsiębiorców i zwykłych osób fizycznych zaliczamy między innymi:

  • podgląd na żywo – nowoczesne modele rejestratorów NVR umożliwiają oglądać materiał z wszystkich punktów kamer na bieżąco na swoim komputerze, tablecie lub komórce. To niezwykle przydatna opcja, która sprawdza się w trakcie wyjazdów, by wiedzieć co się dzieje podczas naszej nieobecności w domu lub firmie.
  • mocny procesor i duża szybkość zapisu – w przypadku rejestratorów sieciowych, które zapewniają podgląd materiału wideo na żywo potrzebny jest sprzęt obsługujący połączenie o dużej prędkości np. 1,8 Gbit/s. W ten sposób wyświetlany obraz na żywo nie będzie miał żadnych opóźnień lub przerw przy dostawie danych.
  • zaawansowane funkcje – rejestratory NVR mogą oferować wiele dodatkowych funkcjonalności, zwiększających bezpieczeństwo i ochronę danego obiektu. Najpopularniejszymi funkcjami jest detekcja twarzy, ruchu czy opcja wywołania alarmu po nagłej zmianie sceny kamery, bądź przekroczeniu wyznaczonego miejsca przez osoby trzecie.
  • ilość zamontowanych kamer – każdy rejestrator posiada określoną liczbę kanałów, które służą do obsługi kamer. W przypadku dużych zakładów pracy ilość punktów do monitoringu jest o wiele większa, niż w domku jednorodzinnym. Dlatego też przedsiębiorcy muszą liczyć się z większymi kosztami, by móc korzystać z rejestratorów nieograniczonych ilością instalowanego sprzętu.
  • maksymalna rozdzielczość nagrywania – parametr ten określa, jakie kamery pozwala obsługiwać rejestrator NVR, a także o jakiej rozdzielczości będzie wyświetlał obraz. Ma to szczególne znaczenie przy pełnym obciążeniu kanałów rejestratora.

Poznaj rejestrator Milestone Husky

Podczas poszukiwań rejestratora NVR do monitoringu wizyjnego można natknąć się na dobrej jakości urządzenie klasy serwerowej, jakim jest rejestrator Milestone Husky. To wysokiej jakości samodzielna jednostka, która pracuje bez okablowania, obsługująca wszystkie komponenty XProtect w jednym miejscu.

Spośród innych rejestratorów wyróżnia go wysoki stopień bezawaryjności, gdyż do minimum eliminuje ryzyko przerwy w nagrywaniu, dostępu czy utracie danych na nośnikach. Zawdzięcza to wykorzystaniu redundancji na poziomie systemu operacyjnego i dysku, a także ochronie przez RAID 5/10. Ponadto rejestratory Husky bez problemu łączą się z innymi zainstalowanymi systemami monitoringu wizyjnego na komputerze, a nawet pozwalają rozszerzać je o inne niezależne serwery.

Obecnie w naszej ofercie znajdą Państwo aż 8 wariantów rejestratorów Husky, z czego każdy z nich dzieli się na różne postacie o innych parametrach technicznych, które można dopasować indywidualnie do swoich preferencji: