Stwórz monitoring wizyjny dla małego sklepu

Stwórz monitoring wizyjny dla małego sklepu

Małe firmy są równie mocno narażone na kradzież towarów, włamania i inne akty wandalizmu co duże przedsiębiorstwa. Dlatego też powinny tak samo zadbać o swoje bezpieczeństwo, aby mogły skutecznie zapobiec wymienionym incydentom w przyszłości. Monitoring wizyjny stał się dziś jedną z najważniejszych rzeczy, którą powinna posiadać każda firma. Albowiem odpowiedni system nadzoru zastosowany w obiekcie służy przede wszystkim do ochrony ludzi i aktywów, a także poprawia wydajność całej organizacji. Sprawdź, jakie rozwiązanie w zakresie nagrywania i zarządzania obrazem wideo najlepiej nadaje się do mniejszych firm.

Co dokładnie potrzebuję, by stworzyć monitoring w miejscu pracy?

Kamery, rejestratory NVR i oprogramowanie do zarządzania VMS to trzy główne elementy, które są potrzebne do stworzenia niewielkiej sieci monitoringu wizyjnego w miejscu pracy. Oczywiście na samym początku niezbędny jest plan obiektu, gdyż jego przygotowanie pozwoli określić potrzebną ilość kamer do monitorowania najważniejszych punktów posiadanego terenu. W ten sposób otrzymamy podstawowe pojęcie o stawianych wymaganiach dla rejestratora NVR i oprogramowania, zapewniające prawidłową obsługę zainstalowanych urządzeń.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli rejestratorów NVR, które w zależności od specyfikacji obsługują konkretną lub nielimitowaną liczbę kamer w swojej sieci. Co więcej mogą one pracować w trybie przewodowym i bezprzewodowym. Dzisiaj jednak zaleca się wykorzystywać te drugie rozwiązanie, bowiem pozwala uniknąć ciągnięcia kabli po całym obiekcie i ich estetycznego ukrywania. Tryb bezprzewodowy umożliwia tak samo szybką transmisję danych jak przy trybie przewodowym.

Natomiast oprogramowanie do zarządzania VMS ściśle współpracuje z kamerami i rejestratorem, pozwalając zintegrować dodatkowe aplikacje oraz systemy biznesowe, które znacznie urozmaicają funkcjonalność systemu nadzoru. Przede wszystkim warto podkreślić, że dostarczają zaawansowane narzędzia do analityki video, optymalizacji, kontroli dostępu, rozpoznawania twarzy i wiele więcej.

Oprogramowanie Milestone, które z pewnością spełni Twoje oczekiwania

Firma Milestone Systems współpracuje z ponad 170 liderami rozwiązań technologicznych w zakresie pamięci, serwerów, sieci i ścian monitorów. Stąd też ich produkty zasługują na szczególną uwagę, a zwłaszcza oprogramowanie działające w oparciu o otwartą platformę do zarządzania systemami monitoringu wideo. System Milestone XProtect umożliwia zintegrować większość potrzebnych aplikacji do pracy – AXIS OPTIMIZER (analityka wideo) oraz dostarcza profesjonalne rozwiązania niezbędne do monitorowania miast, stadionów, zakładów produkcyjnych, uniwersytetów, a także małych sklepów czy domów. W przypadku systemu nadzoru niewielkich pomieszczeń wystarczy użyć rejestrator NVR Husky M30 i oprogramowanie XProtect Professional, ponieważ do kontrolowania całego terenu potrzebne będą tylko kilka sztuk kamer.

Rejestrator NVR Husky M30 to doskonałe rozwiązanie dla początkujących, którzy nie znają się za dobrze na obsłudze oprogramowania komputerowego. Przygotowane przez producenta szkolenie pokazuje, jak odnaleźć się i obsługiwać intuicyjny interfejs, zarządzać wideo czy tworzyć obrazy. Wbrew pozorom posiada łatwy w obsłudze system, dzięki czemu pracownicy szybko pojmują jego prostą zasadę działania. Dobrze współpracuje z zainstalowanym oprogramowaniem XProtect, zwiększającym jego funkcjonalność, wydajność i niezawodność. Atutem wersji XProtect Professional jest nieograniczona liczba kamer i możliwość ich instalacji w wielu lokalizacjach. To pozwoli przedsiębiorcy w przyszłości wygodnie rozbudować swoją instalację przy użyciu wielu serwerów rejestrujących, a także nie martwić się o ilość używanego sprzętu.

Podsumowując stworzony monitoring wizyjny z Milestone zapewnia pełną kontrolę nad rejestrowanym materiałem z kilku lub kilkudziesięciu kamer, przez co użytkownik jest w stanie natychmiast zidentyfikować niebezpieczne incydenty i na nie odpowiednio reagować.

Zdalny monitoring z Milestone Mobile

Wybierając przedstawione rozwiązanie oprogramowanie XProtect Professional i rejestrator Husky użytkownik dostaje dostęp do aplikacji mobilnej, która wspiera monitoring obiektu z dowolnego miejsca na ziemi. W ten oto sposób można kontrolować miejsce pracy na swoim telefonie lub tablecie w każdej chwili. Opcja ta doskonale sprawdza się w momencie, gdy następuje zmiana pracowników, bądź pracownik musi wyjść na przerwę. Poza tym, właściciel może mieć stały podgląd na to, co się dzieje w sklepie, kiedy go nie ma w pobliżu. Zatem aplikacja mobilna Milestone Mobile stanowi idealne wsparcie w zakresie zdalnego monitoringu dla każdego, nawet właścicieli prywatnych nieruchomości.