Czym są rejestratory wideo Milestone Husky?

Czym są rejestratory wideo Milestone Husky?

W dzisiejszych czasach niemal w każdym sklepie, biurze czy obiekcie użyteczności publicznej montuje się kamery służące do monitoringu. Jednak w większych przedsiębiorstwach kilka kamer nie wystarczy, by stworzyć system CCTV monitorujący całą dostępną powierzchnię.

Stąd też duże obiekty mogą potrzebować nawet do setek kamer, które podłącza się do specjalnego urządzenia jakim jest rejestrator NVR. Milestone Husky jest jednym z takich urządzeń i potrafi jednocześnie obsługiwać wszystkie te kamery przy wysokiej rozdzielczości nagrywania.

Milestone Husky co to za sprzęt?

Milestone Husky to najwyższej jakości sieciowy rejestrator NVR klasy serwerowej, który stanowi główny punkt systemu monitoringu wizyjnego. To niezależnie pracujące urządzenie pozwala obsługiwać ponad 300 kamer z funkcją wykrycia ruchu po stronie serwera. Poza tym działa w oparciu o wbudowany procesor graficzny Intel Iris™ Pro, wykorzystując przyśpieszone przetwarzanie wideo.

Każda wypuszczona wersja urządzenia Milestone Husky jest stworzona do działania z oprogramowaniem Milestone XProtect, zajmującym się właściwym zarządzaniem nagraniami (VMS).

Jakie cechy wyróżnia rejestrator NVR Milestone Husky?

  • wydajność – duża pojemność danego rejestratora NVR umożliwia obsługiwać jednocześnie ponad 300 kamer z czego każda zawiera funkcję detekcji ruchu. W dodatku jego prędkość zapisu wynosi 1,8 Gbit/s.
  • niezawodność – każdy komponent w urządzeniu Milestone Husky cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, zapewniając tym samym ciągłość pracy systemu monitoringu bez awarii. W tym celu zastosowano redundancję wszystkich komponentów krytycznych, takich jak: zasilacz z możliwością wymiany, karty NIC dla zduplikowanych połączeń sieciowych, dyski RAID 1 SSD zapobiegających utratę krytycznych danych systemowych, dyski twarde przeznaczone do szybciej repliki czy oprogramowanie, mogące pracować w trybie cold stand-by/hot stand-by.
  • rozszerzalne przechowywanie – do rejestratora NVR z konwergentną kartą sieciową (CNA) można podłączyć zewnętrzną pamięć masową SAN (o przepustowości 10 Gbit/s) za pomocą standardu iSCSI lub FCoE. Dzięki temu można rozszerzyć system o dodatkowe miejsce do przechowywania cennych danych, co jest niezwykle ważne w dużych firmach, chroniących aktywa.
  • przyjazny użytkownikowi – dedykowany jest do pracy z oprogramowaniem XProtect (VMS), które optymalnie zarządza jego pamięcią wewnętrzną i zewnętrzną, by wideo było zawsze natychmiast dostępne dla operatorów systemu. Dzięki oprogramowaniu operatorzy mają stały dostęp do podglądu materiałów na żywo i tych zarchiwizowanych.