Dlaczego warto posiadać monitoring w domu lub firmie?

Dlaczego warto posiadać monitoring w domu lub firmie?

Obecnie wiele osób prywatnych i przedsiębiorców decyduje się na założenie monitoringu w swoim domu czy firmie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ monitoring jest kluczowy, by zidentyfikować przestępców podczas kradzieży lub włamania.

Aby założyć taki system do monitorowania dowolnego obiektu potrzebne są kamery i specjalny rejestrator NVR, który odpowiada za jakość i szybkość przechwytywania obrazu z kamer. Urządzenie to pozwala zapisywać, odtwarzać i dowolnie zarządzać danymi na dyskach, żeby w razie potrzeby wyszukać zdarzenie z konkretnego dnia.

Zalety monitoringu z rejestratorem NVR

Monitoring w każdym obiekcie podnosi poziom bezpieczeństwa i pomaga chronić aktywa, poprzez odstraszanie potencjalnych przestępców. Z kolei w przypadku, gdy doszło do przestępstwa dostarcza materiał dowodowy, który można zanieść prosto na policję, by mogli podjąć odpowiednie działania w celu odzyskania dóbr.

Warto zaznaczyć, że monitorowanie zakładów pracy pozwala zweryfikować efektywność pracowników. W konsekwencji kamery wpływają pozytywnie na samodyscyplinę zatrudnionych osób i ich jakość pracy.

Przy montażu monitoringu powinno się zadbać o dobry rejestrator NVR, który nie będzie wymagał okablowania i umożliwi dodatkowe podłączenie napędów pamięci masowej, aby zwiększyć pojemność systemu. W ten sposób przedsiębiorcy będą w stanie przechowywać zdarzenia sprzed z wielu tygodniu wraz z kopią bezpieczeństwa, bez obaw o brakujące miejsce na bieżąco rejestrowany obraz.

Jaki monitoring dla dużych firm?

Duże obiekty wymagają instalacji kilkudziesięciu a nawet setek kamer, dlatego też warto najpierw rozrysować sobie plan, by wiedzieć jaki sprzęt będzie potrzebny do stworzenia niezawodnego monitoringu.

W przypadku firm, które w przyszłości planują się rozbudowywać, powinny od razu zainwestować w porządny rejestrator, który będzie oferował zaawansowane funkcje i posiadał dużo kanałów. To pozwoli zaoszczędzić firmie na wymianie w rejestratora w późniejszym czasie.

Jednym z cenionych rejestratorów NVR nadających się do małych i dużych organizacji jest Milestone Husky. To wysokiej klasy serwerowej urządzenie sieciowe, które dedykowane jest do pracy z oprogramowaniem Milestone XProtect. Wyróżnia go niezawodne działanie, szybkość zapisu, niezwykła pojemność a także funkcja detekcji ruchu.

Milestone Husky w przeciwieństwie do innych rejestratorów daje dużą gwarancję bezpieczeństwa, przez co jest nieoceniony przy ewentualnych włamaniach czy innych pojawiających się zagrożeniach. Jego dużą zaletą jest praca w bezprzewodowym środowisku sieciowym, dzięki czemu pracodawca nie musi bawić się w ergonomiczne ułożenie kabli do transmisji danych.