Dlaczego warto wybrać oprogramowanie AXIS Optimizer do analityki video?

Dlaczego warto wybrać oprogramowanie AXIS Optimizer do analityki video?

Monitoring wizyjny instaluje się w wielu różnych obiektach użytkowych czy terenach, wymagających zarówno wysokiej ochrony, jak i bezpieczeństwa osób lub własnego mienia. Dokładniej rzecz biorąc zapewnia zachować porządek publiczny, poprzez kontrolowanie tego, co się się aktualnie dzieje na scenie z przechwyconego obrazu z kamery.

Pozwala to znacznie ograniczyć niepożądane i destrukcyjne zachowania ludzi, które w konsekwencji doprowadziłby do poważnych skutków. Jednakże sam monitoring i system do zarządzania wideo (VMS) może nie wystarczyć przy dużych budynkach użyteczności publicznej, bowiem nie będziemy w stanie wykorzystać w pełni otrzymanego materiału. Z obrazu można wyciągnąć naprawdę sporo cennych informacji dla właścicieli, stąd też instalacja dodatkowego oprogramowania do analityki wideo bywa niekiedy niezbędna.

Do czego służy oprogramowanie do analityki wideo?

Oprogramowanie do analityki wideo współpracuje z systemami zarządzania nadzoru wideo, w celu zoptymalizowania i pełnego wykorzystania ich możliwości, a szczególnie przechwyconego obrazu z kamer. Dostarcza ono wiele inteligentnych funkcji, dzięki którym można efektywniej zarządzać monitoringiem według własnych potrzeb.

Analityka wideo opiera się przede wszystkim na zaawansowanych algorytmach zbierania, analizowania i przetwarzania danych w czasie rzeczywistym, aby system mógł samodzielnie reagować na konkretny wzorzec zachowań. Z kolei prosta instalacja i przyjemna obsługa tego rodzaju oprogramowania sprawia, że nawet początkujący użytkownicy są w stanie kontrolować obraz uzyskany z wielu punktów jednocześnie.

AXIS Optimizer – komplet rozwiązań dla materiału wizyjnego

Jeśli szukasz idealnego oprogramowania do analityki wideo dla swojego monitoringu opartego na systemie Milestone XProtect, to szczególnie polecamy Ci produkt AXIS Optimizer. To właśnie on dostarcza wszystkie ważne integrację optymalizujące i analizujące do systemu nadzoru wizyjnego poprzez jedno kliknięcie. Mianowice wystarczy tylko zainstalować dane oprogramowanie a cała reszta narzędzi zawarta będzie w pakiecie, który będzie razem z nim stale aktualizowany.

Mocną stroną oprogramowania AXIS Optimizer są integracje, które pozwalają zaoszczędzić czas pracowników przy zarządzaniu i administrowaniu materiału wideo. Między innymi sprawiają one, że codzienne zadania przy obserwacji obrazu będą odbywać się znacznie bardziej komfortowo, poprzez zmniejszoną liczbę kroków do ich wykonania. Co więcej wszystko odbywa się w jednym miejscu, a mianowicie z poziomu panelu administracyjnego oprogramowania Milestone XProtect, gdyż przedstawione rozwiązanie bez problemu się z nim łączy, tworząc kompletne środowisko do zarządzania.

Jakie możliwości daje AXIS Oprtimizer (analityka wideo)?

Oprogramowanie AXIS Optimizer pomoże Ci zaoszczędzić znaczną ilość czasu i wysiłku podczas całodobowej pracy z systemami do kontrolowania monitoringu wizyjnego, w tym Milestone XProtect. Ich pakiet integracji bazuje na kluczowych funkcjach, dzięki czemu nie ma potrzeby pobierać innych dodatkowych wtyczek, narzędzi czy aplikacji, tworzących kolejny panel administracyjny do obsługi.

Aby sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom użytkowników oprogramowanie AXIS Optimizer gwarantuje, takie funkcjonalności jak:

  • wykonywanie zadań i reagowanie na określone wydarzenia w czasie rzeczywistym,
  • precyzyjne wyszukiwanie materiału dowodowego z uwzględnieniem obiektów, pojazdów i osób w bazie danych, gdzie znajdują się wszystkie zapisy nagrań z określonego okresu przechowywania,
  • dowolna konfiguracja urządzeń i używanych funkcji,
  • płynne usuwanie zniekształceń na obrazie w czasie rzeczywistym,
  • zautomatyzowane akcje, które dodatkowo pomagają strzec obiektu według ustalonych reguł,
  • kontrolowanie i zarządzanie uprawnień użytkowników systemu,
  • łączenie, przesyłanie i zarządzanie urządzeniami Axis noszonymi na ciele przez pracowników na terenie strzeżonego obiektu.