Aktualności

Artykuły branżowe na temat oprogramowania Milestone Systems

Czym jest Milestone XProtect?

Aby założyć monitoring w dowolnym obiekcie, należy zainwestować w sprzęt i oprogramowanie. W przypadku oprogramowania, wspierającego działanie rejestratorów NVR warto wybrać taki system, który będzie opracowany przez ekspertów w dziedzinie monitoringu.

Milestone XProtect jest właśnie jednym z najbardziej popularnych aplikacji do obsługi monitoringu. Na świecie korzysta z niego już ponad 500 tys. użytkowników, którzy przekonali się do tego oprogramowania m.in. dzieki cyklicznie aktualizowanym autorskim rozwiązaniom, odpowiadającym na potrzeby z obszaru bezpieczeństwa zarówno dla domu, firmy, ludzi i majątku.

Read more

Jakie dyski twarde są zatwierdzone do rejestratorów Milestone Husky serii X?

Aby w pełni cieszyć się działaniem systemu do zarządzania wideo na otwartej platformie Milestone XProtect, należy zadbać o pasujące komponenty do sprzętu obsługującego wszystkie kamery monitorujące.

Niezawodną instalację w obiekcie gwarantującą wysoki poziom bezpieczeństwa tworzą dwa połączone ze sobą produkty – Milestone XProtect® (VMS) i Milestone Husky™(NVR). Wspólnie dostarczają sprawdzone rozwiązanie, które obecnie wykorzystuje się na całym świecie.

Read more

Dlaczego warto posiadać monitoring w domu lub firmie?

Obecnie wiele osób prywatnych i przedsiębiorców decyduje się na założenie monitoringu w swoim domu czy firmie. Dzieje się tak dlatego, ponieważ monitoring jest kluczowy, by zidentyfikować przestępców podczas kradzieży lub włamania.

Aby założyć taki system do monitorowania dowolnego obiektu potrzebne są kamery i specjalny rejestrator NVR, który odpowiada za jakość i szybkość przechwytywania obrazu z kamer. Urządzenie to pozwala zapisywać, odtwarzać i dowolnie zarządzać danymi na dyskach, żeby w razie potrzeby wyszukać zdarzenie z konkretnego dnia.

Read more

Czym są rejestratory wideo Milestone Husky?

W dzisiejszych czasach niemal w każdym sklepie, biurze czy obiekcie użyteczności publicznej montuje się kamery służące do monitoringu. Jednak w większych przedsiębiorstwach kilka kamer nie wystarczy, by stworzyć system CCTV monitorujący całą dostępną powierzchnię.

Stąd też duże obiekty mogą potrzebować nawet do setek kamer, które podłącza się do specjalnego urządzenia jakim jest rejestrator NVR. Milestone Husky jest jednym z takich urządzeń i potrafi jednocześnie obsługiwać wszystkie te kamery przy wysokiej rozdzielczości nagrywania.

Read more

Do czego służą rejestratory NVR?

Rejestratory NVR to najprościej mówiąc urządzenie pełniące, centralny punkt systemu monitoringu wizyjnego w domach, sklepach, biurach, hotelach, bankach czy innych obiektach, w których liczy się bezpieczeństwo.

To właśnie one odpowiadają za zapis nagrań na dyskach twardych i jednocześnie umożliwiają przeglądać je na żywo lub w późniejszym czasie przez operatorów.

Read more

AXIS Optimizer – oprogramowanie do zarządzania materiałem wizyjnym

Oprogramowanie służące do zarządzania materiałami wizyjnymi oraz optymalizujące systemy AXIS i MILESTONE. Dostarcza wszystkie integracje w ramach jednej aplikacji, wymagającej tylko jednorazowej instalacji, która jest automatycznie aktualizowana.

Oprogramowanie AXIS Optimizer zostało stworzone i zatwierdzone pod kątem optymalnej pracy z oprogramowaniem Milestone XProtect – ekonomiczne rozwiązanie oszczędzające czas zarządzania i administracji materiałem wizyjnym, które dostępne jest zawsze za darmo!

Read more

Plusy wdrażania monitoringu w transporcie publicznym

Środki transportu publicznego jak tramwaje, autobusy czy metro to miejsce gdzie codziennie popełniane są przestępstwa. Dzięki rozwiązaniom Milestone można objąć nadzorem pojazdy, gdzie obraz z kamer będzie ciągle nagrywany.

Technologia Edge Storage i Milestone Interconect umożliwiają nagrywanie materiału wideo bezpośrednio w pojedzie tworząc autonomiczne systemy monitoringu, materiał może być jednak widoczny w centrum monitoringu. Tworzony w ten sposób jest całościowy i jednolity system nadzoru.

Read more

Milestone XProtect Partner © 2022
Milestone XProtect Partner